20 мар
2026
Влез в ритъма на Giro d'Italia и Tour de France - ново зареждане на бидончета ELITE

Влез в ритъма на Giro d'Italia и Tour de France - ново зареждане на бидончета ELITE

Небето придоби розов цвят! Почакай, сега стана жълто! Да, небето е в синхрон с твоето настроение. Грабни най-страхотните тематични бидончета и носи настроението и енергията на най-големите колоездачни турове, където и да караш.

В Bike Center пристигна новото зареждане на бидончета Elite и сред тях освен готини и цветни дизайни има тематични, като например свързани с Tour de France, както и с Giro d'Italia, което както добре знаеш ще стартира в България на 8 май. 

Гамата Elite Fly е широко известна като най-леката линия бутилки за вода, създавана някога, благодарение на намаленото тегло с 30% в сравнение с традиционните бутилки на пазара. Това се постига чрез структурата им за изстискване с променлива дебелина - те имат тънка средна част и дебело дъно, така че се използва по-малко материал, без да се нарушава устойчивостта или функционалните качества на бутилката.

В същото време мекото тяло на бутилките Fly предлага по-висока скорост на потока на течността в сравнение с традиционните такива, като ви помага да получите течности просто и бързо, като например в ситуация на състезание.

Fly Tex of Elite е най-използваната бутилка за вода от шампионите на WorldTour поради невероятната си лекота. Рекордното й тегло от само 54 грама (550 мл) се дължи на различната дебелина. Изработенa от материал без мирис, тя има вентил с висока технология за захранване, за да пиете без проблеми в състезанията.

Ергономичното затваряне с по-широк клапан за натискане и издърпване и по-широкият отвор на Fly Tex гарантират висок дебит на течност. По-силната струя се дължи и на мекото тяло на бутилката: изстисква се с леко натискане. Лесна за отваряне и затваряне с уста, вентилът е произведен, за да осигури максимална производителност при спортна и състезателна употреба. Бързото затваряне на винт с по-голям отвор прави почистването и пълненето удобно и лесно.

Elite вярва в отговорността на всеки спортист да се грижи за света и природата, които формират сценария на неговите велосипедни приключения. Ето защо се гордеят, че използват 30% по-малко пластмаса от другите бутилки за вода в производството на Fly Tex.